Тимчасова митна декларація по класифікації оформляється у випадку, коли митний орган має підстави вважати, що код товару згідно УКТ ЗЕД визначений неправильно та направляє документи (а за необхідності і зразки товару) в митну лабораторію для перевірки правильності визначення коду товару згідно УКТ ЗЕД.

Зазвичай такі декларації називають «ТД-шка».

Така декларація дозволяє випуск товарів у вільний обіг.

Оформлення такої митної декларації передбачає подання додаткових митних декларацій на товар.

Під час оформлення є два шляхи:

  1. Оформлення «ТД-шки» з кодом, який визначив декларант. Якщо митна лабораторія підтвердить цей код – додатково надається основна декларація і операція знімається з контролю митним органом. Але якщо код буде змінено на код з більшою ставкою ввізного мита – тоді можливе складання протоколу про порушення митних правил та накладання штрафних санкцій.
  2. Оформлення «ТД-шки» з кодом, який пропонує митний орган та зі сплатою всіх митних платежів за ставками митного тарифу по такому коду. Якщо митна лабораторія підтвердить цей код – додатково надається основна декларація і операція знімається з контролю митним органом. Але якщо буде підтверджено код, визначений декларантом і він має меншу ставку ввізного мита – тоді необхідно пройти процедуру повернення коштів на рахунок підприємства.

Зверніть увагу, автоматично гроші не повертаються, бо фактично під час оформлення «ТД-шки» кошти не резервуються, а одразу списуються до бюджету.Наші послуги