CMR – міжнародна автомобільна накладна, яка є товарно-транспортною накладною, що застосовується при міжнародних вантажних автомобільних перевезеннях і використовується у країнах, які приєднались до Конвенції про договір міжнародного автомобільного перевезення вантажів.

CMR є документом, який доводить факт укладення договору на автомобільне перевезення вантажу.

CMR заповнюється відправником вантажу, на підставі інструкцій і вказівок, які він отримує від транспортно – експедиторської компанії. Відправник несе солідарну відповідальність за правильність заповнення CMR.

Опис граф та порядок заповнення:

Графи, що заповнюються відправником вантажу.

Відправник заповнює графи 1-15, 21, 22, в які вносить такі дані:

Графа 1 “Відправник (найменування, адреса, країна)” – зазначається найменування, адреса, телефон та місцезнаходження організації, яка здійснює відправку вантажу.

Графа 2 “Одержувач (найменування, адреса, країна)” – зазначається найменування, адреса, телефон та місцезнаходження організації, яка здійснює отримання вантажу.

Графа 3 “Місце розвантаження вантажу” – адреса доставки товару.

Графа 4 “Місце і дата завантаження вантажу” – місце і дата завантаження вантажу.

Графа 5 “додаються” – список доданих документів. Водій зобов’язаний перевірити, чи збігаються номери документів з фактичними номерами.

Графа 6 “Знаки і номера” – зазначаються знаки і номери, які позначають клас, підклас перевезеного вантажу, у тому числі небезпечних.

Графа 7 “Кількість місць” – зазначається кількість місць вантажу. Водій зобов’язаний перевірити, чи відповідає воно фактичній кількості.

Графа 8 “Вид пакування” – зазначається вид упаковки вантажу (ящики дерев’яні, коробки картонні, бочки пластмасові або металеві, мішки поліетиленові або полотняні та інше).

Графа 9 “Найменування вантажу” – зазначається найменування перевезеного вантажу.

Графа 10 “Статистичний №” – зазначається код транспортованого товару.

Графа 11 “Вага брутто, кг” – зазначається вага вантажу разом з упаковкою.

Графа 12 “Обсяг, куб.м” – зазначається, який об’єм в кубічних метрах займає вантаж.

Графа 13 “Вказівки відправника (митні та інші процедури)” – зазначається найменування, адреса та інші реквізити митниці, де буде здійснюватися митне оформлення вантажу. У цій графі, в її нижній частині може вказуватися оголошена вартість вантажу.

Графа 14 “Повернення” – зазначається держномер напівпричепа або контейнера, якщо він вивозиться з-за кордону після певного перебування там.

Графа 15 “Умови оплати” – зазначаються умови оплати товару, згідно з Міжнародними правилами тлумачення торгових термінів (ІНКОТЕРМС).

Графа 21 “Складений в” – зазначається найменування населеного пункту, де була складена накладна CMR і зазначається дата її заповнення.

Графа 22 “Прибуття під навантаження. Відправлення ” – зазначається дата і фактичний час прибуття для навантаження та відправлення автомобіля після навантаження. Ці відомості відправник зобов’язаний завірити підписом (з розшифровкою) і печаткою (штампом).

Графи, що заповнюються перевізником вантажу.

Перевізник заповнює графи 16-19, 23, 25-29, в які вносить такі дані:

Графа 16 “Перевізник (найменування, адреса, країна)” – перевізник вказує свої повні реквізити (власника TIR Carnet або митного перевізника, найменування, адреса, телефони та інше).

Графа 17 “Подальший перевізник” – реквізити наступного перевізника, якщо транспортний процес здійснюється декількома компаніями.

Графа 18 “Застереження та зауваження перевізника” – зазначаються застереження, які стосуються зовнішнього стану самого вантажу, а також його упаковки.

Якщо накладна CMR не містить ніяких застережень перевізника, то це свідчить про те, що на момент прийняття вантажу вантаж і його упаковка перебували в належному стані, а кількість вантажних місць, їх нумерація та маркування відповідали зазначеним у CMR. Застереження перевізника в цій графі мають особливу значимість під час здавання вантажу вантажоодержувачу, якщо будуть виявлені якісь невідповідності реального стану вантажу тими відомостями, які були вказані в накладній. Перевізник несе повну відповідальність за втрату або пошкодження вантажу, що відбулося під час транспортування. Тому водій повинен уважно оглянути вантаж і при наявності невідповідності зробити записи в цій графі. Це звільнить перевізника від можливих проблем. Застереження перевізника вписуються тільки в першу сторінку накладної CMR, на інших сторінках вони просто копіюються.

Графа 23 – номер і дата подорожнього листа, за яким виконується перевезення вантажу, прізвище водія, що здійснює перевезення, друк транспортної організації, а також підпис водія (експедитора), який прийняв вантаж. Якщо CMR була підготовлена ​​відправником до моменту прибуття перевізника, то в цій графі замість штампа перевізника записують його найменування.

Графа 25 “Реєстраційний номер” – зазначаються держномери тягача і напівпричепа, що здійснюють перевезення.

Графа 26 “Марка” – зазначаються марки і моделі транспортних засобів.

Графи 19, 27-29 – зазначається інформація про застосовуваний тариф, а також вартість перевезення і додатково оплачуваних послуг (виконання навантажувально-розвантажувальних робіт, використання спеціального транспорту та інше). При перевезенні на договірних засадах розмір фрахту заздалегідь не встановлюється, тому зазначені графи не заповнюються. Починати перевезення водій повинен тільки після підписання відправником міжнародної товарно-транспортної накладної CMR.

Зразок CMR (поширений варіант на 24 графи, отримано з відкритого інтернет-ресурсу):

CMR



Наші послуги