Інкотермс (англ. Incoterms, International commerce terms) – міжнародні комерційні умови, комплект міжнародних правил з тлумачення найбільш широко використовуваних торгівельних термінів (умов) в галузі міжнародної торгівлі.

Умови Інкотермс є стандартизованими. Вони регламентують момент передачі права власності на товар і всі пов’язані із цим ризики. Умови Інкотермс в міжнародних договорах купівлі-продажу.

Умови Інкотермс встановлюють правила, які регулюють питання пов’язані з доставкою товарів від продавця до покупця. Це включає в себе власне перевезення, відповідальність за експортне та імпортне оформлення товарів. Ці правила визначають відповідального за сплату доставки, митного оформлення, та страхування ризиків на шляху транспортування товарів у залежності від означених стандартних умов поставки.

Розробляються і публікуються Умови Інкотермс Міжнародною торговою палатою (англ. International Chamber of Commerce, скорочено ICC).

Існує чотири основних групи умов Інкотермс. Це:

Група E –  Місце відправлення (Departure, продавець тільки надає товар покупцю на власній території продавця);

Група F – Основне перевезення неоплачене (Main Carriage Unpaid, продавець зобов’язаний поставити товар перевізнику, призначеному покупцем);

Група C – Основне перевезення оплачене (Main Carriage Paid, продавець повинний укласти контракт на перевезення, але не приймаючи на себе ризик втрати або ушкодження товару, або додаткові витрати внаслідок подій, що мають місце після відвантаження і відправлення);

Група D — Доставка (Delivery, продавець повинний нести усі витрати і ризики, необхідні для доставки товару в країну призначення).

Існує декілька редакцій умов Інкотермс. Більш детально з кожною з них ви можете ознайомитись у відповідних підрозділах даного розділу.Наші послуги